مصرف بعضی میوه‌ها مانند آلو، گلابی، کیوی و انجیر حاوی ملین‌های طبیعی هستند و می‌توانند از بروز یبوست پیشگیری کند.

 یک متخصص تغذیه گفت: مصرف موادی مانند چای، قهوه و نسکافه در وعده سحر باید پرهیز کرد، چون این نوشیدنی‌ها ادرارآور هستند و موجب تخلیه آب موجود در بدن و در نهایت تشنگی فرد می‌شود.

مریم مراداف افزود: مصرف آب، میوه و سبزی‌ها در وعده سحری موجب ذخیره آب در طول روز در بدن می‌شود. وی گفت: بافت فیبری میوه و سبزی‌ها مانند اسفنج آب را در خود نگه می‌دارد و در طول روز به تدریج آزاد می‌کند.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: مصرف موادی مانند چای، قهوه و نسکافه هم در وعده سحر باید پرهیز کرد، چون این نوشیدنی‌ها ادرار آور هستند و موجب تخلیه آب خالص موجود در بدن و در نهایت تشنگی فرد می‌شود.

مراداف گفت: یبوست می‌تواند عدم مصرف کافی و مناسب آب، عدم مصرف کافی منابع فیبری مثل سبزی، میوه و حبوبات، نداشتن فعالیت بدنی (مثل بیماران بستری)، ‌استرس و ناراحتی‌های فکری و عوارض جانبی مصرف بعضی داروها باشد.

وی افزود: مصرف مقدار کافی آب، سبزی، میوه، حبوبات و داشتن مقدار کافی فعالیت بدنی و پرهیز از سایر عوامل ایجاد یبوست می‌توان از این مسئله پیشگیری کرد.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: مصرف بعضی میوه‌ها مانند آلو، گلابی، کیوی و انجیر نیز حاوی ملین‌های طبیعی هستند در وعده سحر و افطار می‌تواند از بروز یبوست پیشگیری کند.

http://www.koodakeman.com/News/ViewNews/Default.aspx?op=view&nid=530