چگونه می توانم از وجود ترك های بارداری روی پوستم خلاص شوم؟

ابتدا، باید به یاد داشته باشید كه ترك های بارداری به تدریج در ماههای بعد از زایمان بسیار كمتر قابل توجه می باشند. اما اگر شما را آزار می دهند و از بودن آنها ناراحت هستید، ملاقات با متخصص پوست را برای درمان مدنظر داشته باشید. ثابت شده كه اكثر روش های درمان تأثیر چندان زیادی ندارند، اما چیزهایی وجود دارد كه ممكن است پزشك بتواند برای بهبود ظاهر آنها انجام دهد.

اگر شیر نمی دهید، متخصص پوست ممكن است كرم تریتینوین، tretinoin ) كه معمولاً با نام تجاری Retin-A شناخته می شود) را به تنهایی یا همراه با كرم های دیگر تجویز نماید. مطالعاتی نشان داده اند كه مصرف 1/0 درصد از كرم تریتینوین ممكن است برای ترك های بارداری موثر باشد.

در مطالعه ای، این درمان طول ترك بارداری را تا 14 درصد و عرض را تا 8 درصد كاهش داد. در مطالعه دیگری، این كرم طول را 20 درصد كاهش داد. اما، هیچ اطلاعات جامع و خوبی درباره اینكه چگونه این دارو جذب می شود؟ آیا از طریق شیر سینه خارج می شود؟ و چه اثراتی ممكن است روی نوزاد داشته باشد؟ وجود ندارد، بنابراین تا زمانی كه شیر می دهید باید از آن اجتناب كنید.

اگر به دنبال بهبود ظاهری ترك های بارداری بعد از زایمان می باشید، درمان لیزری گزینه دیگری برای شما می باشد. طبق نظر مجمع جراحی پوست آمریكا، جراح می تواند بر اساس رنگ ترك های بارداری از لیزرهای متفاوتی استفاده كند. یك نوع لیزر رنگ ترك ها را كاهش می دهد در حالی كه دیگری تولید سلولهای سازنده رنگدانه را در ترك ها شبیه سازی می كند كه تقریباً بی رنگ شده اند.

نوع جدیدتری از درمان لیزری می تواند برای شبیه سازی تولید كلاژن (collagen) و كمك به بازیافت قابلیت ارتجاع در ترك های بدون ارتجاع، استفاده شود. این احتمال وجود ندارد كه بیمه درمانی شما چنین درمانهای پوستی را تقبل نماید. بنابراین اگر می خواهید در این مسیر قدم بردارید، احتمالاً مجبورید برای مشاوره و هر درمانی از جیب خودتان خرج كنید.

http://www.koodakeman.com/Default.aspx