فرزند شما ممكن است یك یا دو علامت یا تمام علائم بیماری را داشته باشد. (توجه: این جدول تنها برای راهنمایی شماست و جایگزین مشورت با دكتر نمی باشد.)

علائم

بیماری

گرفتگی و آبریزش بینی، عطسه، گلودرد، سرفه، درد، تب. اگر گرفتگی شدید باشد دشواری در تنفس بوجود می آید.

سرماخوردگی

علائم سرماخوردگی (قسمت بالا را ببینید) كه با سرفه شدید همراه با صدای خس خس پیشروی می كند، صدای جیغ مانند در هنگام عمل دم (استنشاق) و گاهی اوقات صدای خس خس هم در هنگام عمل بازدم شنیده می شود. این علائم معمولاً در شب بدتر می شود.

خروسك

درد گلو، سرفه، ‌خس خس سینه، ترشح آب دهان، تنگی نفس

شی ء بلعیده شده اگر كودك مشكل تنفسی دارد با اورژانس تماس بگیرید.

سرفه، تنگی سینه، تنفس های كوتاه، خس خس سینه. علائم بیشتر در شب و اوایل صبح مشاهده می شود. كودك ممكن است آلرژی یا حساسیت هم داشته باشد یا اینكه پیشینه ی خانوادگی از آسم یا آلرژی را داشته باشد و ممكن است بعد از دویدن و گریه كردن سرفه كند.

آسم اگر كودك حمله آسمی شدید دارد با اورژانس تماس بگیرید.

علائم سرماخوردگی كه بدتر هم می شود، سرفه ی مداوم، تنفس سریع و سخت، تب و تب و لرز سرماخوردگی (به اصطلاح چاییدن)

ذات الریه

علائم مداوم سرماخوردگی، گرفتگی بینی، آبریزش بینی (موكوس یا ترشحات بینی، رقیق و شفاف است و زردرنگ یا سبزرنگ و غلیظ نمی باشد.) عطسه، خارش، قرمزی و اشك آلودبودن چشمها، ‌دوایری زیرچشم ها، سرفه خشك، مشكلات تنفسی، خس خس در هنگام تنفس، ‌جوشهای پوستی قرمز و خارش دار.

حساسیت محیطی

كهیر و تورم‌، اگزمای رو به وخامت، مشكلات تنفسی، خس خس سینه، استفراغ یا اسهال. علائم ممكن است بلافاصله بعد از مصرف غذاهای خراب (مشكل ساز) بروز كند یا اینكه تا 72 ساعت بعد نمایان شوند. اگزما: آماس پوستی، غیر مسری كه در آن جوشهای خارش دار ظاهر شده، خشك یا آبدار است.

حساسیت غذایی اگر كودك شما مشكل تنفسی دارد با اورژانس تماس بگیرید.

سرفه و حساسیت گلویی مداوم، مخصوصاً اگر در برابر دود سیگار یا آلودگی قرار بگیرد. مشكلات تنفسی و خس خس سینه،‌ علائم رو به وخامت آلرژی یا آسم.

محرك های محیطی (حساسیت زاها)

گلودرد شدید، ترشح آب دهان، تب بالا، تنفس با صدا، مشكل در تنفس و بلع، لبها یا پوست آبی رنگ (اپی گلوتیس بیماری نادری است، اما یك موقعیت اورژانسی به حساب می آید)

تورم زبان كوچك یا اپی گلوت اگر كودك مشكل تنفسی دارد با اورژانس تماس بگیرید.

http://www.koodakeman.com/Default.aspx